Jdi na obsah Jdi na menu
 


Balónek a přáníčka dětí z Náměště nad Oslavou

Balónek a přáníčko

 

Děti píší svá přáníčka před Vánocemi Ježiškovi, co si přejí pod stromeček. Což napsat přáníčko, které se netýká jen dárečků?

Vznikl tak nápad uspořádat akci mezi svátky , na kterou prostřednictvím plakátků a pozvánek jsme pozvaly  děti, rodiče, členky a ostatní obyvatele našeho města. A jaké překvapení pak bylo, že k nám zavítala rodina z Jihlavy, děti se ozývaly, já jsme z Jindřichova Hradce, my ze Zastávky, my jsme z Hradce Králové.

Představa žen byla o uskutečnění akce v zasněžené krajině. Sněžná děla nemáme a tak jsme uspořádaly pro děti soutěže bez sněhu, ale i tak se ozýval z jednotlivých stanovišť smích a povzbuzování. Děti jezdily mezi kužely na koloběžce, shazovaly pyramidu z plechovek, trefovali se pěnovými míčky do otvorů, nebo se snažily strefovat kroužky na cíl. Za splnění úkolů jim Teletabis předávaly malé perníčky a  děti si mohly jít napsat nebo namalovat přáníčka, která jim s pomocí dospěláků byla upevňována na heliem nafouknutý balónek.

Poté se odebraly k šaškovi, který celý program komentoval a řídil. Než se děti s připravenými balónky soustředily okolo šaška,   zkoušel je z básniček, z počtů a pak je společně po odpočítání vypustily . Chvíli se vznášely nad hlavami, než se načisto ztratily z obzoru. Na oblohu se tak vzneslo  k šedesáti balónkům.

Ženy připravily pro děti teplý čaj, pro dospělé vánoční punč a jiné občerstvení.

Den mezi svátky se vydařil a hlavně nás potěšilo, když jsme z úst rodičů i babiček slyšely děkovná slova. Přání nás žen, uložené v srdíčku se splnilo a spolu s ostatními balónky se vzneslo do výšky. 

 

Fotografie