Jdi na obsah Jdi na menu
 


MDŽ 2013 Havlíčkův Brod

Slavnostní odpoledne při příležitosti významného dne -  Mezinárodního dne žen  se konalo v pátek dne 8.března 2013  od 15,00 hodin v hotelu Slunce v Havlíčkově Brodě. Setkání se zúčastnilo téměř 90 žen z řady obcí havlíčkobrodského okresu . 

Zorganizovaly ho společně Sociálně demokratické ženy a Český svaz žen v Havlíčkově Brodě. V úvodní části byla připomenuta historie MDŽ - tento den již přes 100 let slouží jako přípomínka toho, co všechno ženy dokázaly, ale také připomenutí dluhů, které společnost vůči své polovině stále ještě má.   Téma letošního MDŽ   - Sliby se mají plnit. Je čas učinit vše k ukončení násilí na ženách – sleduje jediný cíl: posílit závazek mezinárodního společenství ke společnému úsilí v této věci. Kampaň vedená šéfem OSN Pan Ki-munem zaměřená na tento problém proto vyzývá vlády, občanskou společnost, ženské organizace, muže, mladé lidi, privátní sektor, média a celý systém organizací OSN, aby se společně o eliminaci násilí na ženách zasadili. Stranou nezůstává ani ČSŽ . K  této kampani se připojuje výzvou všem poslancům a poslankyním k tomu ,aby se také Česká republika připojila k ratifikaci Úmluvy Rady Evropy o prevenci a boji proti násilí na ženách a domácímu násilí.   

Ženám k jejich významnému dni předal kytičku poslanec Parlamentu ČR MUDr. Pavel Antonín a společně s náměstkem hejtmana Kraje Vysočina Ing. Liborem Jouklem popřáli ženám hodně životní energie a rozhodnosti při řešení každodenních problémů v oblasti slaďování potřeb rodiny a profese.

O dobrou náladu se postaralo hudební duo manželů Doležalových - aneb " Sádlo v pohybu".

                            za ČSŽ : Marie Bohuslavová          za SDŽ :  Ivana Mojžyšková

mdz-2013-004.jpg