Jdi na obsah Jdi na menu
 


Projekt Kraje Vysočina " Rovnost šancí na Vysočině "

19. 3. 2014

 

                         

                  

Kraj Vysočina hledá nové cesty podpory rodin na Vysočině

17.3.2014 11:28 Soňa Krátká Rubrika: Jihlavsko

Kraj Vysočina hledá nové cesty podpory rodin na Vysočině

Pracovní skupina (PS) projektu Rovnost šancí na Vysočině určila priority v rodinné politice na Jihlavsku.

02.JPG

O slaďování pracovního a rodinného života debatovali na Jihlavsku, archiv pořadatelů

Účastníci pracovní skupiny diskutovali téma slaďování pracovního a rodinného života. Zástupci neziskového, veřejného a komerčního sektoru se v loňském roce sešli třikrát. Z jednání vzešla řada podnětů pro Akční plán na období 2014–2015, které pracovníci odboru sociálních věcí Krajského úřadu Kraje Vysočina předloží Radě Kraje Vysočina.
Na Jihlavsku jsou prioritou opatření, která prostřednictvím dotačních titulů pomohou naplňovat prorodinnou a seniorskou politiku obcí a neziskových organizací. Dalším požadavkem je iniciace legislativních opatření ve prospěch rodin s dětmi a podpora systému primární prevence sociálně-patologických jevů v kraji.

04.JPG
Mezi aktuální návrhy, které členy PS zaujaly a dostaly se do jihlavské Top 10, je projekt Adoptuj babičku/dědu, jehož cílem je zapojení seniorů do možnosti hlídání dětí v rodinách zaměstnaných rodičů, kteří nemají podporu vlastních rodičů. Účastníci PS rovněž doporučili podporu vzniku projektu systému Sousedé neboli Zeitbank 55+, který zajišťuje sousedskou výpomoc prostřednictvím bezplatné vzájemné pomoci.
O prioritách v ostatních okresech a mnoha dalších prorodinných tématech je možno se dozvědět na
Rodinném portále Kraje Vysočina.