Jdi na obsah Jdi na menu
 


KRAJSKÝ VÍKEND ČSŽ OČIMA NOVINÁŘŮ

23. 11. 2011

 

 V Přibyslavi ocenili

dobrovolnické práce žen
7.11.2011 18:48 Ivana Štrossová Rubrika: Havlíčkobrodsko
 
 
 

pribyslav-krajsky-vikend-11-2011-012.jpg

 
O víkendu 4. a 5. listopadu se v Přibyslavi uskutečnil Víkend pro ženy, v jeho rámci ocenili dobrovolnickou práci členek Českého svazu žen.
Rok 2011 patřil Evropskému roku dobrovolných činností na podporu aktivního občanství. Dobrovolnická práce členek Českého svazu žen (ČSŽ) zahrnuje řadu aktivit – od udržování místních tradic, přes kulturní, vzdělávací, sportovní a zábavné akce pro veřejnost až po charitativní akce nebo aktivity pro obec, jako je vítání občánků, gratulace seniorům či vedení kronik. Jejich společným cílem je obohacovat život v obcích, sbližovat lidi všech generací, nabízet zajímavé možnosti jak trávit volný čas a získávat nové poznatky, dovednosti a vědomosti. O tom všem a o dalších zajímavostech se měli možnost přesvědčit účastníci Víkendu pro ženy.
Součástí akce byla nejen výměna dobrých zkušeností, hledání novým možností a příležitostí pro fungování ČSŽ na Vysočině, ale i udělení titulu Žena Vysočiny a poděkování vybraným zástupcům samosprávy za jejich podporu aktivitám ČSŽ. Titul Žena Vysočiny získalo pět zástupkyň ČSŽ z bývalých okresů za jejich příkladnou dobrovolnickou činnost. Poděkování za dlouhodobou spolupráci a podporu spolkové činnosti v obcích patřilo deseti vybraným zástupcům samosprávy. Akce se uskutečnila s podporou Nadace Žena a Kraje Vysočina.