Jdi na obsah Jdi na menu
 


ČSŽ okres Žďár nad Sázavou

Kontakt :    Věra Zobačová - předsedkyně  ORŽ

Více informací o dobrovolnické  činnosti našich členek v obcích najdete :

http://zenyjamy.webnode.cz/

www.svratka-zeny.majestat.cz

www.zeny-stepanov.webnode.cz/o-nas/.

 

VÝROČNÍ HODNOCENÍ ROKU 2013   - ČSŽ SVRATKA  -  SVRATECKÉ VALKÝRY   -  TO MUSÍTE VIDĚT  -  DĚVČATA - DĚKUJEME ...

Svratecké Valkýry.pptx

 

  Český svaz žen -  obec KŘIŽÁNKY

Zasíláme odkaz na facebookové stránky ČSŽ ZO Křižánky, kde informujeme o pořádaných akcích a vkládáme fotografie z akcí. Profil svazu je dostupný přímo ze stránek obce.

 
 
 
 
2012: 
Region - Reportáže       - 
Úterý, 04.12.2012 15:46

nahUž potřinácté patřila první adventní neděle ve Věcově prodeji. Neprodávalo se tu ovšem jen tak ledacos. Věcovská prodejní výstava byla oslavou „zlatých českých rukou“ a nadcházejících Vánoc.

„Naše prodejní výstava je názorným příkladem zručnosti místních lidí. Je to už taková dlouholetá tradice, že lidé si doma něco vyrobí a přinesou to sem a my jim to prodáváme,“ říká Věra Zobačová, předsedkyně Českého svazu žen ve Věcově, který akci pořádal.
Věcovské ženy se obdobné činnosti věnují vždy první adventní neděli a to už po dobu dlouhých třináct let. Vždy je to na bázi dobrovolností, prodejní výstavě obětují svůj volný čas.
Letos se jim přihlásily téměř čtyři desítky prodejců, zastoupeni byli všichni - ženy, děti i muži. „Měli jsme tu třeba dřevěné vyřezávané hračky nebo betlém z téhož materiálu, to jsou výrobky šikovných tatínků. Děti z místní školy tu zase nabízí velmi zajímavé a krásné papírové ozdoby na stromeček. Jsou tu výrobky ze dřeva, z papíru, ze sena, háčkované, perníky, perníkové chaloupky, adventní věnce, náušnice, výrobky ze včelího vosku, z pedigu, z keramiky a mnohé další,“ potvrzuje rozličnost prodejního tovaru Věra Zobačová a dodává: „Své zastoupení tu měl i věcovský pan starosta, zásobil nás medem, medovinou a propolisem.“
Slavnostní zahájení prodejní výstavy mají „na starosti“ děti školou povinné, které hned v úvodu vystupují s malým kulturním programem. Tím také doprovodí slavnostní rozsvícení vánočního stromku. Pak už se všichni místní i hosté přesunou do vnitřních prostor hasičárny a nákupní horečka může vypuknout v plné síle. „Letos nám tu prošlo asi dvě stě padesát lidí, většina z nich nakoupila. Záleží na tom, co zrovna letí, ale vždy jdou nejvíce na odbyt věci týkající se přímo nadcházejících vánočních svátků,“ tvrdí organizátorka.
Ať už přišli nakupující zavčas nebo o něco později, stále tu bylo z čeho vybírat. Neobyčejně pestrá nabídka všemožných věcí opět starou známou pravdu o tom, že lidé na Vysočině umí. A svou šikovností často předčí i uhlazenou nabídku komerčního prodeje. Kdo by si také nepřál mít doma něco originálního. A zvláště nyní, když vánoční svátky začínají klepat na dveře.
IMG_0737
IMG_0718
IMG_0719
 
 
 
Ve Věcově ženy rozsvěcely dýně a slavily heloween .
 
I když počasí moc nepřálo,  přesto byla všude kolem znát pohoda a radost z povedené akce. A největší radost byla samozřejmě z rozzářených dětských očí .....
 
 
 
Vzpomínka na Libuši Kučerovou
 
 
 
 
VÍKEND PRO ŽENY -  hotel U hrocha  ŠKRDLOVICE

dscn1015.jpg

Víkend pro ženy okresu Žďár nad Sázavou se opět konal v překrásném a příjemném prostředí hotelu U hrocha  ve Škrdlovicích.  Konal se v pátek a sobotu 15. a 16.května 2012 a zúčastnilo se 30 žen ze základních organizací.Během pátečního večera si ženy vyměňovaly zkušenosti a informace z dlouhodobé dobrovolnické činnosti pro veřejnost v okrese i kraji, besedovaly s lektorkami o zdravém životním stylu a možnostech využití v prevenci, na závěr večera si ženy zazpívaly s harmonikářem krásné lidové písničky. 

Druhý den si ženy vyjely do skanzenu Veselý kopec,kde byla pravá  "Keramická sobota." 

Po dobrém obědě v hotelu U hrocha se konalo ještě malé zastavení na Zelené hoře ve Žďáru nad Sázavou .A již byl konec .Ženy plné krásných zážitků  se opět vydaly ke svým  rodinám.

Víkend se opravdu vydařil, bylo krásné počasí a sluníčkovou náladu měly  i všechny zúčastněné ženy.    Tak zase někdy příště. ........

  dscn0996.jpg