Jdi na obsah Jdi na menu
 


ČSŽ okres Třebíč

Kontakt : Marie Kubíčková - předsedkyně ORŽ

 

ROK 2014  :

Dětský karneval v Dolních Vilémovicích na Třebíčsku se ženám vydařil.
Letošní karneval provázeli včelí medvídci Brumda a Čmelda a děti si to s nimi pěkně užily.

Účast byla hojná, přišlo přes 130 dětí.  Prezentaci si můžete prohlédnout zde :

karneval prezentace.pptx

březen 2014 /  Ing. Jana Šťávová

 

 

 

 

 

 

 

 

Hodnocení činnosti za rok 2013  

 

Náměšť nad oslavou III

 

Zápis z členské schůze III. ZO ČSŽ

konané dne 6.2.20014


Ženy se sešly na své tradiční členské schůzi, aby se poohlédly za uplynulým rokem a činností v něm.

Úvod obstaraly děti z Mateřské školy Husova. Jejich účinkování bylo úžasné

A rodiče i prarodiče, kteří se přišli také podívat na jejich vystoupení, nestačili žhavit své fotoaparáty.

Po vystoupení dětí přišla na řadu zpráva o činnosti za uplynulý rok. Tentokrát byly ženám při vstupu předány kartičky od 1 – 12 a tak jsme je pozvaly dopředu, a udělaly jsme z nich 12 měsíčků – rozdaly jsme jim podle měsíců od ušanek až po kvetoucí klobouky a do rukou obdržely zprávy o činnosti z jednotlivých měsíců. A tak pro tentokrát se členky podílely na čtení zprávy o činnosti a zároveň se u toho pobavily.

Dalším bodem programu byla diskuse – kterou dostala na starosti paní Dudová.

Ženám poděkovali naši hosté. Paní učitelka Fialová ze Základní školy Husova poděkovala za šití kapsářů pro prvňáčky a za přípravy dvoudenních rautů pro děti 1-5 tříd a jejich rodičů v rámci grantového programu. Paní ředitelka Hapalová vystoupila za Mateřskou školu, poděkovala za dosavadní činnost spojené se školkou ať již při MDD, či za perníkové čerty na Mikuláše, dále za akci, která se konala již v letošním roce v rámci „Celé Česko čte dětem, kdy ženy chodily celý týden číst dětem pohádky či příběhy před spaním. Prozradila i další aktivity, které máme s touto školkou na letošní rok domluvené.

Za Dům dětí a mládeže poděkovala paní Jitka Smutná za spolupráci, kterou s naší organizací mají a připomenula, že se opět blíží v měsíci květnu Olympiáda regionů. Za první organizaci poděkovala paní Eva Krejčí a podotkla, abychom se i nadále setkávaly na společných akcích.

Tou společnou bylo i naše vystoupení – Přišlo stáří – kdy v rolích známých zpěváků jsme si zatancovaly rockenrool i když ty klouby bolely. Ženy se nasmály a tak už bylo jen otázkou času, abychom udělaly závěr naší schůze a to akcí nazvanou Dobrou noc.

Ženy z výboru si nachystaly malou módní přehlídku – tzv. - pyžamové párty. Vystupovaly na známé Večerníčkovy melodie a i jejich rekvizity vyvolávaly salvy smíchu. Děti spustily i polštářovou bitvu a tak o legraci nebyla nouze.

 

foto-077.jpg

 

 

 

 

 

Balónek a přáníčko 

Krásná akce na závěr roku

Děti píší svá přáníčka před Vánocemi Ježiškovi, co si přejí pod stromeček. Což napsat přáníčko, které se netýká jen dárečků?

Vznikl tak nápad uspořádat akci mezi svátky , na kterou prostřednictvím plakátků a pozvánek jsme pozvaly  děti, rodiče, členky a ostatní obyvatele našeho města. A jaké překvapení pak bylo, že k nám zavítala rodina z Jihlavy, děti se ozývaly, já jsme z Jindřichova Hradce, my ze Zastávky, my jsme z Hradce Králové.

Představa žen byla o uskutečnění akce v zasněžené krajině. Sněžná děla nemáme a tak jsme uspořádaly pro děti soutěže bez sněhu, ale i tak se ozýval z jednotlivých stanovišť smích a povzbuzování. Děti jezdily mezi kužely na koloběžce, shazovaly pyramidu z plechovek, trefovali se pěnovými míčky do otvorů, nebo se snažily strefovat kroužky na cíl. Za splnění úkolů jim Teletabis předávaly malé perníčky a  děti si mohly jít napsat nebo namalovat přáníčka, která jim s pomocí dospěláků byla upevňována na heliem nafouknutý balónek.

Poté se odebraly k šaškovi, který celý program komentoval a řídil. Než se děti s připravenými balónky soustředily okolo šaška,   zkoušel je z básniček, z počtů a pak je společně po odpočítání vypustily . Chvíli se vznášely nad hlavami, než se načisto ztratily z obzoru. Na oblohu se tak vzneslo  k šedesáti balónkům.

Ženy připravily pro děti teplý čaj, pro dospělé vánoční punč a jiné občerstvení.

Den mezi svátky se vydařil a hlavně nás potěšilo, když jsme z úst rodičů i babiček slyšely děkovná slova. Přání nás žen, uložené v srdíčku se splnilo a spolu s ostatními balónky se vzneslo do výšky. 

 

 

 

akce-csz-namest-nad-osl..jpg

 

 

 

Září 2013

Společné víkendové setkání členek ČSŽ z okresu Třebíč a žen z Křižánek na Žďársku ve dnech 20. a 21. září 2013 se uskutečnilo v příjemném prostředí Vzdělávacího centra na Křižánkách a všem se moc a moc líbilo.

Celým večerem ženy provázel pan starosta obce Křižánky  Ing.Mgr. Jan Sedláček a opravdu se o všechny úžasně staral.Mezi hosty nechyběl radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Mgr.et.Bc.Petr Krčál s informacemi o Koncepci rodinné politiky kraje a aktivitách, kterými kraj rodiny a rodinné aktivity podporuje, sobotní dopoledne přijala pozvání žen také radní pro kulturu Mgr. Marie Kružíková a aktivně se zapojovala do diskuse při přednášce PhDr. Jany Hovorkové na téma " Komunikace v rodině ". 

A na Křižánkách se mají opravdu čím chlubit - vždyť loňské vánoční" Perníkové Křižánky " přivedly do obce na výstavu několik tisíc lidí ze všech koutů republiky. Ale ani ženy z našeho okresu Třebíč nezůstaly pozadu a také s hrdostí představily vše, co v oblasti činnosti zaměřené na veřejné aktivity s rodinami dělají. 

Veliké poděkování za skvělou péči patří všem ženám ČSŽ z Křižánek a také panu starostovi i Evě Mošnerové (předsedkyni ZO ČSŽ) která celé 2 dny zvládala s francouzskou holí a přitom jí nechyběl úsměv na tváři !!!  

 

vikend-okresu-trebic-na-krizankach-20.-a-21.9.2013-077.jpg

 

 

ZO ČSŽ III Náměšť nad Oslavou má vlastní webové stránky . Více se o naší činnosti nyní dozvíme na :

www.svazzennamest.estranky.cz

 Duben 2012

Tradiční víkend pro ženy okresu Třebíč se tentokrát konal ve Sporthotelu Hrotovice. Ženy si zacvičily, relaxovaly, zaplavaly v bazénu. Na okresní konferenci si zvolily nové vedení v okrese, zastoupení v kraji i na republikové úrovni. V Hrotovicích se všem moc líbilo.  

4-vikend-orz-trebic-hrotovice-.jpg

 

V těchto dnech se dožívá významného životního jubilea paní Maruška Kubíčková, předsedkyně ORŽ  z Náměště nad Oslavou.

Milá Maruško, 2-vikend-hrotovice-2012.jpg

do dalších let přejeme hodně a hodně zdravíčka, spoustu štěstí a radosti,kterou sama rozdáváš druhým !!!

 

 

 

 

ROK 2012 :

A je tu začátek roku a s ním  spojené babské bály, maškarní karnevaly a řada dalších akcí , které ČSŽ organizuje pro širokou veřejnost. Fotky jsou z babského plesu v Třebechovicích, do kulturní programu se zapojily ženy z Dolních Vilémovic.  A ty nádherné dorty ? Tak to  byly ceny do tomboly a určitě dobře chutnaly.  

p1020747.jpgvd-068.jpg

 

ROK 2011 :

Víkend pro ženy

… a máme za sebou 3. pohodový „Víkend pro ženy“, který se konal na turistické základně DDM v Jedově ve dnech 3. a 4. září 2011. Sešlo se nás z obou náměšťských základních organizací 23 žen.
     Tentokrát to byl velice pracovní víkend. Domluvily jsme se, že se zapojíme do projektu „Panenka“, který vyhlásila světová organizace UNICEF. Cílem projektu je získat finanční prostředky pro celosvětovou očkovací kampaň, a to za použití symbolu, který znají všechny děti na světě – panenky. Každá panenka představuje skutečné dítě, které bude v rámci očkovací kampaně UNICEF v rozvojových zemích proočkováno proti šesti hlavním smrtelným dětským chorobám. Panenka je vyráběna podle střihu, s přišitou textilní etiketou s logem UNICEF a po zhotovení je svým tvůrcem opatřena rodným listem, na kterém je uvedeno její jméno, země, kterou představuje, výška a také jméno a adresa jejího tvůrce. Panenky by měly být oblečeny, jak je obvyklé v zemích, které představují. A tak jsme se do toho pustily i my.
 
     Když jsme se všechny po příjezdu ubytovaly a vybalily všechny zásoby, hned jsme začaly chystat věci pro výrobu panenek. Ale bylo také důležité, abychom si trochu protáhly tělo. Počasí nám přálo a tak jsme soutěžily v hodu pánvičkou na cíl, v hodu škrpálem do dálky a ve vrhu vody z půllitru. Dobrá nálada a pohoda byla náš hlavní cíl.

p1060893x.jpg

 
     Po vydatné večeři jsme se už začaly věnovat panenkám.  Předem se ušilo 15 panenek, abychom je mohly hned oblékat. Děvčata byly na vše připravené. Některé již dovezly háčkované, pletené nebo ušité šatečky, botečky, čepečky nebo kloboučky. Jiné ženy začaly plést, háčkovat nebo šít šaty v ruce. Bylo potřeba udělat vlásky dlouhé, krátké, rozcuchané nebo spletené do copů.  Pod rukama šikovných žen se rodily různé panenky. Každá panenka dostala jméno, které se zapsalo do jejího rodného listu. Při práci jsme hodnotily naši celoroční činnost a přemýšlely o dalších aktivitách.   
 
     V sobotu jsme si vyslechly „Raníček“ od paní Lidky, která se mimo jiné postarala i o hudební doprovod se svou harmonikou. V sobotu odpoledne, když už se dodělávalo vše k dokonalosti, jsme si vyslechly povídání o cestování paní Mirky. Dobrá nálada vládla po celou dobu víkendu. Poděkování patří všem ženám, které přiložily ruku k dílu.  
 
     Každý rok se díky očkování podaří zachránit život více než 4 milionům dětí. Přesto dosud více než 1,5 milionu dětí umírá na nemoci, kterým lze očkováním předejít. Doufáme, že i naše panenky pomohou zachránit život několika dětem.      

p1060958x.jpg

 
     Než panenky odvezeme, budou vystaveny v měsíci říjnu v prodejně ekologické drogerie Dedra (v bývalém Oslavanu). V předvánočním čase budou odvezeny na stánek UNICEF, který je umístěn u východu z obchodního domu IKEA v Brně.
 
     Český svaz žen Náměšť nad Oslavou
 
 

Cesta pohádkovým lesem

 

p6190034x.jpg

… Bylo nebylo, rok byl tomu, a mohli jste opět jít cestou necestou pohádkovým lesem v zámeckém parku v Náměšti nad Oslavou… „Rumcajsova jeskyně byla tak hluboko v lese Řáholci, že tam nikdy nebyla k spatření ani bába brusinkářka. Když chtěl Rumcajs uvidět člověka, musel si kleknout nad studánku“ … Ale v neděli 19. 6. 2011 prošlo kolem jeskyně dle pohádkové statistiky 300 dětí a 196 dospěláků. A stejný počet dětí prošel kolem všech dalších třinácti pohádkových bytostí, protože jinak by si na konci cesty nemohly vybrat v pohádkovém bazaru malý dáreček za odvahu a splnění všech úkolů, které na ně byly přichystány. Kohoutek a Slepička nešetřili vodou, stříkali a stříkali, protože vody bylo dost, Křemílek s Vochomůrkou  prověřovali na trampolíně dětskou obratnost a krásné víly kolem všech ladně tančily.
 p6190022x.jpg
Černý roh zámeckého parku patřil tradičně čertům, se kterými nebyly žádné žerty a nechyběl ani Krteček s Myškou, kteří děti provedli podzemní cestičkou. Ovčí babička vyprávěla jenom tak, pro legraci a pro poškádlení, a přitom děti zkoušela ze znalosti pohádek. Okolo ní se honily ovečky, které neustále pronásledoval vlk. Vodnice si na výpomoc přivedly chobotničku, která dětem rozdávala za splněný úkol obrázky. Z velkého klobouku bylo slyšet: „Vstávat, jde se do práce!“ „ A proč?“ „Protože práce šlechtí!“ Všichni poznali, že to jsou králíci z klobouku Bob a Bobek. U perníkové chaloupky stála nosatá Ježibaba , která společně s dědkem rozdávala perníčky za jízdu na koštěti. Sněhurka se ptala dětí, zda znají jména všech jejich trpaslíků. Červená Karkulka s myslivcem krmili pohádkového vlka, který byl brzy přejezený a bolelo ho břicho. Krakonoš dohlížel na cestičky, po kterých chodil velký i malý Honza se šátkem buchet. A utržené sluchátko Macha a Šebestové vykouzlilo pohádkově nádherné počasí.
p6190020x.jpg
 
 
 
            A protože pohádka patří na zámek, děkujeme tímto za možnost uspořádat pohádkovou cestu v tak pěkném prostředí, jako je zámecký park. Poděkování patří i Vám všem, kteří jste přišli do pohádkového lesa a užili si nedělní odpoledne. A velké díky patří také  všem pohádkovým bytostem, které si udělali čas, opustili říši pohádek a přišli mezi nás.
            … a bylo nebylo, za rok se snad zase sejdeme při cestě necestě pohádkovým lesem …
 
                                                         Český svaz žen Náměšť nad Oslavou
 
                                                                                             
 

Den matek v Náměšti nad Oslavou 

Den matek je krásným a významným svátkem, během kterého děkují děti svým maminkám za lásku, výchovu a spoustu dalších věcí, které zvládnou jen naše maminky.
        III. ZO ČSŽ uspořádala k tomuto svátku tentokrát setkání s maminkami a dětmi ze souboru „Cvičeníčko“. Děti od jednoho roku až po školáky zde spolu s maminkami nacvičují různé skladbičky. Svým vystoupením zahájily odpolední posezení ke Dni matek. S přáníčky, pohoštěním a perníkovými srdíčky pro maminky , které pro připravily členky výboru jsme prožily příjemné odpoledne.
      Již staří filosofové věděli, že nejsilnější a nejstálejší je mateřská láska. Proto Ti mámo patří velká pusa, objetí a dík.

 

 

 

Letošní "  Receptář " v Náměšti nad Oslavou  se opět vydařil

Měli jsme vystavené panenky UNICEF, které naše ženy ušily. Své výrobky prodávaly děti z dětského domova a také naše šikovné ženy. V programu vystoupily děti z folklórního souboru Křemínek, kroužek Cvičeníčko - to jsou malé děti s rodiči, gymnastky, mažoretky, břišní tanečnice i chlapci s bojovým uměním Teak Won .

 

A je tu začátek roku a s ním  spojené babské bály, maškarní karnevaly a řada dalších akcí , které ČSŽ organizuje pro širokou veřejnost. Fotky jsou z babského plesu v Třebechovicích, do kulturní programu se zapojily ženy z Dolních Vilémovic.  A ty nádherné dorty ? Tak to  byly ceny do tomboly a určitě dobře chutnaly.  

 

 

 

 

 

 

 

p1020747.jpgvd-067.jpg

 

p1020747.jpgvd-068.jpg