Jdi na obsah Jdi na menu
 


ČSŽ okres Pelhřimov

 

 Okresní rada žen Pelhřimov -- informační a poradenský  servis pro  ZO.

Kontakt: :  Jana Záběhlíková -předsedkyně  ORŽ  

 

    Okresní rada žen Pelhřimov zve  členky svých základních organizacína

 

Chcete vědět více o dobrovolnické činnosti v obcích okresu? 

Zveme Vás na  jejich webové stránky  - např. :

http://www.jezinky.webnode.cz   

 www.maminkykojcice.wbs.cz

www.mestocernovice.cz/spolky-sdruzeni/cesky-svaz-zen/

 OKRESNÍ VÍKENDOVÉ SETKÁNÍ 18.10.2014 ŽIROVNICE

Nejdříve práce, potom zábava ...
takové bylo sobotní setkání zástupkyň základních organizací pelhřimovského okresu.Setkání se uskutečnilo 18.10.2014 v Žirovnici.Dopolední část byla zaměřena nejen na vnitrosvazovou problematiku, ale také na dobrovolnické aktivity našich členek v kraji, které směřují k dětem, ženám i celým rodinám.
Mezigenerační soužití a mezigenerační vztahy byly tématem přednášky socioložky PhDr.Jany Hovorkové a následná beseda i životní příběhy byly pro účastnice také přínosem i poučením.
Sobotní odpoledne ženy společně zavítaly na zámek v Žirovnici, kde se právě konala tradiční podzimní výstava zahrádkářů.
(14)

 

zirovnice--okresni-vikend-pro-zeny-pelhrimov-18.10.2014-013.jpg

 

 

VÍCE FOTEK NA : www.facebook.com/cszvysocina

 

 

 

Vítáme Vás v Černovicích :

Naše členky si v letošním roce " čertů " užily opravdu vrchovatě. Chodily jako " Čerti na objednávku " po celých Černovicích navštívily 14 rodin.

Závěr čertovské obchůzky patřil našim spoluobčanům v Domě s pečovatelskou službou. Ti měli samozřejmě velikou radost .

pc050086.jpg

 

Z naší celoroční činnosti:

Babský bál 29. 1. 2011

Na sobotu 29. ledna jsme připravily již tradiční Babský bál. Kromě výzdoby sálu černovické sokolovny jsme měly plné ruce práce s přípravou tomboly, která byla letos velmi bohatá, a připravovaly jsme rovněž občerstvení v podobě jednohubek. Slavnostně jsme mezi námi přivítaly 3 nové členky, které jsme si pár dní předtím samy vytvořily . 
 
Masopust 5. 3. 2011
Neúčast černovických žen na tradičním masopustu si již také nedovedeme představit. Letošní „kuchařky“ se svými nástroji byly důležitou součástí průvodu městem, poklice nahradily činely muzikantů a napečené koblihy moc chutnaly. 

 Velikonoční výstava se soutěží o nejkrásnější velikonoční výrobek 23. 4. 2011

Na oslavu svátků jara jsme uspořádaly velikonoční výstavu. Zájemci se mohli podívat na živá jehňata a malé králíčky. Kromě tradičních pečených beránků kynutých, sladkých, slaných, byla k vidění zdobená vajíčka, velikonoční věnec, ptačí hnízda a další zajímavé výtvory jak k snědku, tak na výzdobu. Z téměř třiceti soutěžních výrobků vyhrála zdobená vajíčka paní Hany Tesařové. Největší radost z naší akce měl malý návštěvník Fanda, který si odnesl živého králíčka domů.
 
Cesta pohádkovým lesem 28. 5. 2011
Tradiční cestu pohádkovým lesem, kde na děti čekala řada překvapení, jsme uspořádaly v sobotu 28. 5. 2011. Start cesty byl tradičně na parkovišti u zámku, v průběhu procházky na děti čekalo 5 stanovišť s různými úkoly. V cíli dostaly děti za svoje snažení malé občerstvení, opečený buřtík s chlebem a limonádu. Účast téměř stovky dětí v tak nepěkném počasí, které nás provází posledních pár let, považujeme za úspěch.

 

dendeti1.jpg

 

 

 Černovicko se baví -  také v roce 2011 

Prodávaly jsme doma napečené štrůdly, buchty, bábovky, a tam jsme pekly cmundu. Akce byla moc hezká, počasí, společnost... Snad je to vidět.....

 

p8060110.jpg