Jdi na obsah Jdi na menu
 


ČSŽ okres Jihlava

ROK 2016 :

V úterý 2. srpna 2016 uspořádala Okresní rada žen v Jihlavě výjezdní zasedání, které se konalo v Senátu PČR v Praze v pracovně předsedy Výboru pro veřejnou správu, územní rozvoj a životní prostředí vysočinského senátora RNDr. Miloše Vystrčila.

Výjezdu do senátu PČR v Praze se se zájmem účastnily členky ORŽ zastupující jednotlivé základní organizace ČSŽ Jihlavska.

Ženy si po jednání měly možnost prohlédnout nejen veškeré historické prostory Valdštejnského paláce včetně krásné zahrady, ale i prostory a zázemí, které využívají senátoři pro svoji práci a získaly tak i  zajímavé informace o systému a fungování Senátu PČR.

Zdenka Dubová,předsedkyně Okresní rady žen v Jihlavě

fotky-senat.jpg

 

 

ROK 2015 :

Dne 1. prosince 2015  se předsedkyně Okresní rady žen v Jihlavě Zdenka Dubová a místopředsedkyně Klubu žen Jihlava Alžběta Rychtecká zúčastnily v Praze v Ženských domovech celodenního semináře na téma „Základy práce s médii“, který pořádal Český svaz žen, z.s. Praha

Seminář vedla televizní a rozhlasová moderátorka Štěpánka Duchová společně s Markem Šedivým, prezidentem Asociace VPO ČR. Celý seminář byl zajímavý nejen cennými informacemi při práci s médii, ale účastnice měly možnost si vyzkoušet improvizovaný rozhovor v televizním studiu a také  sestavení vlastní tiskové zprávy, kterou následně lektorka rozebrala a případně upravila tak, jak má být.

Všechny účastnice semináře se shodly na tom, že byl velkým přínosem pro jejich práci.

seminar-praha.jpg

 

 

 

 

rámci „Jarních dnů“ pořádaných v nově otevřeném Femily Pointu v Jihlavě jako první zahajovala členka Českého svazu žen Jihlava Pavla Pokorná v pondělí 30. března 2015. dopoledne čtyřdenní program názornými ukázkami jak lehce, levně a rychle vyrobit jarní dárkové taštičky.

Jak senioři tak i maminky s dětmi se mohli zajímavou výrobu taštiček naučit a i si vzorovou taštičku pro další práci doma odnést.

Dle programu pokračovalo odpoledne malování kraslic a v dalších dnech pak následovalo zdobení perníčků, pletení pomlázky, malování na obličej, výroba jarních dekorací a floristika.

dscn0801.jpg

 

 

 

 

 

Složení Okresní rady Českého svazu žen v Jihlavě.
 
 
Předsedkyně: Zdenka Dubová, Dušejov č. 76,588 05 
 
 
místopředsedkyně: Ing. Anna Gregarová, Na kopci 7, Jihlava
 
 
pokladní : Alžběta Rychtecká, Kozlov 27, 588 27 V. Beranov
 
 
 
Představujeme naši činnost v obcích 
 
 

 

                                                        ČSŽ BATELOV


 16. února se konal dětský karneval, tentokrát jsme se zaměřili na zvířátka. Líbí se nám a chválíme rodiče za spolupráci a snahu obléci děti do tématických kostýmů, a tím je pak každý karneval tak trochu jiný. I letos se sešlo mnoho dětí v doprovodu rodičů i prarodičů. Odpoledne zpestřil svým vystoupením kroužek aerobiku pod vedením paní učitelky Lenky Čechové a mažoretky ze Štoků, programem nás provázel DJ Michal. Děti se bavily, tančily a soutěžily. Na příští rok jsme vyhlásili karneval plný námořníků a pirátů.

 1. března pořádal místní SDH tradiční masopust. Naše členky se opět připojily k průvodu, letos s veselou housenkou. Věříme, že se naše úsilí vyplatilo a pobavili jsme nejen děti a přispěli tak k dobré náladě.

 8. března jsme pořádaly candrbál. Letos se nám spojil s MDŽ, a proto jsme tak trochu slavily. Opět pilně nacvičily své vtipné vystoupení naše seniorky a pobavily zaplněný sál. Hrála skupina Uniband a všichni se dobře bavili až do ranních hodin.
 
Zveme Vás: 13. dubna Velikonoční trhy
                    26. dubna Předslet čarodějnic
                    31. května Den dětí

 

02.jpg

 
 
 
 
 

Kraj Vysočina hledá nové cesty podpory rodin na Vysočině

17.3.2014 11:28 Soňa Krátká Rubrika: Jihlavsko

Kraj Vysočina hledá nové cesty podpory rodin na Vysočině

Pracovní skupina (PS) projektu Rovnost šancí na Vysočině určila priority v rodinné politice na Jihlavsku.

02.JPG

O slaďování pracovního a rodinného života debatovali na Jihlavsku, archiv pořadatelů

Účastníci pracovní skupiny diskutovali téma slaďování pracovního a rodinného života. Zástupci neziskového, veřejného a komerčního sektoru se v loňském roce sešli třikrát. Z jednání vzešla řada podnětů pro Akční plán na období 2014–2015, které pracovníci odboru sociálních věcí Krajského úřadu Kraje Vysočina předloží Radě Kraje Vysočina.
Na Jihlavsku jsou prioritou opatření, která prostřednictvím dotačních titulů pomohou naplňovat prorodinnou a seniorskou politiku obcí a neziskových organizací. Dalším požadavkem je iniciace legislativních opatření ve prospěch rodin s dětmi a podpora systému primární prevence sociálně-patologických jevů v kraji.

04.JPG
Mezi aktuální návrhy, které členy PS zaujaly a dostaly se do jihlavské Top 10, je projekt Adoptuj babičku/dědu, jehož cílem je zapojení seniorů do možnosti hlídání dětí v rodinách zaměstnaných rodičů, kteří nemají podporu vlastních rodičů. Účastníci PS rovněž doporučili podporu vzniku projektu systému Sousedé neboli Zeitbank 55+, který zajišťuje sousedskou výpomoc prostřednictvím bezplatné vzájemné pomoci.
O prioritách v ostatních okresech a mnoha dalších prorodinných tématech je možno se dozvědět na Rodinném portále Kraje Vysočina

 

 

 

Dobrý nápad na propagaci své činnosti měly ženy z Batelova. 

Pořídily si trička s emblémem ČSŽ,která si oblékají na všechny akce,které ZO ČSŽ Batelov pořádá...
 

csz-batelov-tricko-2.jpg

 
 
 
Vánoční výstava ZO ČSŽ Batelov, se konala 20. listopadu 2011 v sále hasičské zbrojnice v Batelově. Byla rozsáhlá a protože bylo pěkné počasí bylo i pět stánků (s proutěnými výrobky, pletené šály, čepice a ponožky, ořechy všeho druhu atd) venku v areálu zbrojnice před vchodem do sálu. Všechny členky- pořadatelky měly nová červená trička s emblémem „ČSŽ Batelov“. Výstavu navštívilo téměř tisíc návštěvníků, neboť její konání bylo zveřejněno týden předem v okresním i krajském tisku.
 

batelov-1.jpg

 

batelov.jpg

batelov-2.jpg

 

         

Okresní rada žen v Jihlavě uspořádala ve druhé polovině listopadu (19.11) pro členky všech ZO ČSŽ z Jihlavska zájezd do Prahy na muzikálové představení Děti ráje do Pyramidy GOJA v Praze na Výstavišti. Zájezdu se účastnilo 45 žen a představení bylo nezapomenutelným kulturním zážitkem.

zajezd-muzikal-deti-raje.jpg