Jdi na obsah Jdi na menu
 


ČSŽ okres Havlíčkův Brod

                         

 

 Okresní rada žen Havlíčkův Brod - pro základní organizace zajišťuje informační servis i burzy nových námětů a nápadů. Na jednáních ORŽ pravidelně představují svoji činnost zástupkyně ZO. Ženy se tak učí mediálně vystupovat a prezentovat na veřejnosti činnost své organizace.ORŽ vydává vlastní informační občasníček " Za vším hledej ženu". 

Kontakt :  Marie Bohuslavová - předsedkyně  ORŽ   

bohuslavova.m@seznam.cz      tel. :  721 490 244       

 

Chcete se dozvědět více o činnosti našich organizací v obcích ?

Stačí  otevřít  webové stránky  - např.

www.zeny-rozsochatec.cz

www.lipa.hbnet.cz/csz

www.csz-kvetinov.estranky.cz

www.svazzen.hostuju.cz/

 www.zocszdolnimesto.webnode.cz

 www.csz-michalovice.wbs.cz

 
 
www.slunicko-cb.estranky.cz
 
 
 ROK 2014 : 
 

Na začátku října jsme přemýšlely, jakou akci s Městskou organizací ČSŽ v Havlíčkově Brodě uděláme. Nakonec jsme naplánovaly procházku po Havlíčkově Brodě spojenou s prohlídkou Štáflovy chalupy. Štáflova chalupa je národní kulturní památka, jedna z našich nejstarších dochovaných lidových staveb, jejíž nejstarší část spadá do druhé poloviny 16. století.

Dne 14. října 2014 jsme se sešly před chalupou, důkladně jsme si ji prohlédly a vyslechly si její historii. Pak jsme se prošly parkem Budoucnost a den jsme zakončily v kavárně Lucerna. Všechny jsme se shodly, že se nám tato akce velice líbila.

dscn5485.jpg

 
 
 
 
 
 
 
 
 ROK 2013 
 
A jak to dopadlo ?

Bylo to nádherné ukončení adventního času - okamžiky radosti, vzájemnosti ,pohody a přátelské atmosféry nás budou provázet po celý vánoční čas - tak hodnotili pozvání všichni, kteří přijali pozvání od ČSŽ - Klubu žen města Havlíčkův Brod do hotelu Slunce spojené s posezením s hudební skupinou " Sádlo v pohybu" u skleničky punče a možností zasoutěžit si o " Nejlepší vánoční recept".A přesto, že šlo především o zastavení se v předvánočním shonu, měla laická i odborná porota plné ruce práce s vyhodnocením nejlepšího cukroví. A protože všechno cukroví vonělo až do nebe, přiletěl odměny předávat anděl. Tak krásné vánoce a děkujeme všem.   Fotky najdete na : www.facebook.com/cszvysocina

 Havlíčkobrodský deník  -  středa 17.12.2013  napsal

V hotelu vonělo cukroví

Předvánoční soutěž.

Předvánoční soutěž. Autor: Deník/Libor Plíhal

dnes 09:00

Havlíčkův Brod - Kornoutky, ořechové rohlíčky, kokosový salám či včelí úlky byly v pondělí k vidění a ochutnání v restauraci havlíčkobrodského hotelu Slunce. 

Český svaz žen zde poprvé pořádal soutěž o nejlepší vánoční cukroví. Kdo měl zájem zúčastnit se, musel donést alespoň 30 kousků od jednoho druhu. Přestože šlo především o posezení v předvánočním shonu, na stolech se shromáždilo 15 druhů dobrot. Laická i odborná porota nakonec vyhodnotily jako nejlepší ořechové trubičky paní Věry Juráčkové. 

 

Pečete vánoční cukroví ?
Ať pečete nebo ne -   všechny Vás zveme na
pondělí dne 16.prosince 2013 od 17,00 hodin do hotelu Slunce v Havlíčkově Brodě.
Můžete se přijít pochlubit ukázkou svého „nej „ cukroví  i s receptem a zasoutěžit si o „ Nejlepší vánoční cukroví“.  Posedíme společně nad skleničkou vánočního punče, zatančíme i zazpíváme si s hudební skupinou „ Sádlo v pohybu“, užijeme si vánoční atmosféru.
                                    Na sousedské posezení se těší  
                   Český svaz žen – Klub žen města Havlíčkův Brod
 
 
 
ROK 2012
ROK 2011
 
ROK 2011
 
VÍKEND PRO ŽENY havlíčkobrodského okresu na Žďársku
 
Sobotní krásné počasí vyvolávalo úsměvy na tvářích nejen samotného sluníčka, ale také u všech žen,které se rozhodly prožít společně víkendové setkání členek ČSŽ z Havl.Brodu, Herálce, Úsobí, Kamenice u Humpolce, Světlé nad Sázavou, Štoků,Jiříkova, Rozsochatce,
Ždírce nad Doubravou.
 
První zastavení bylo ve Sklárnách p. Svobody v Karlově , kde si řada z nás v muzeu nejen připomněla ve vzpomínkách „ škrdlovické sklo“ , ale především obdivovala umění a zručnost současných návrhářů a sklářů. Ženy si také měly možnost samy vyzkoušet co musí skláři zvládat s foukací píšťalou. U Pilské nádrže ve Žďáru nad Sázavou jsme si všechny uvědomily, jak překrásný je náš kraj , který z výšky kopce nad přehradou ochraňují obří sochy Českého lva i Moravské orlice. Vytvořil je sochař p.Olšiak.
 
 
A pak už následovala káva a beseda o tom, jak by se měla organizace ČSŽ v budoucnu pracovat a na jaké aktivity by se měla zaměřovat. Následovalo povídání o zdravém způsobu života celé rodiny , o výživě i stravovacích návycích. Diskuse ke všem tématům byla opravdu zajímavá a podnětná. Po obědě zbyl dostatek času na turistickou vycházku na Zelenou horu ,
prohlídku dalších soch sochaře Olšiaka a víkend jsme ukončily v obci Hamry  „ na konci světa“, kde je pomyslná hranice mezi Čechami a Moravou. A než nás autobus odvezl zpět,slíbily jsme si , že se na tato místa ještě určitě společně vrátíme.

 

 

 Můžete si také přečíst .......  že  např.  

 

Český svaz žen ŠTOKY 

V podzimních dnech se nám podařilo uspořádat soutěž „Pečeme z jablek“. Naše ženy měly do soutěžení v pečení již dlouho chuť, ale nebyly žádné zkušenosti s organizací takové soutěže. Nejvíce starostí a času zabrala příprava. Musely vymyslet jak výrobky ohodnotit, odměnit, zda si zvát profesionály a kde tak velikou věc uspořádat. Až do poslední chvíle se nevědělo, kolik lidí bude ochotno v pečení soutěžit. Naše díky patří řediteli školy, který nám na neděli 16.10.2011 ochotně půjčil prostory tělocvičny a tam se soutěž mohla uskutečnit. Děti v hodinách výtvarné výchovy vytvořily obrázky s podzimní tématikou, které se vystavily. Na prostřených stolech byly přichystány jablečné moučníky a ozdobné dózy s čísly vzorků, aby byla soutěž anonymní. Z tácků rozkrájené kousky jen mizely, vždyť také přišlo 89 ochutnávajících. Každý obdržel dvě fazole a ty mohl umístit do očíslovaných nádob podle toho, který moučník mu nejvíce chutnal. Na závěr se fazole spočítaly a už bylo známo pořadí nejchutnějších moučníků. 1. místo obsadila Kasiková Martina s  řezy s čokoládovou polevou, na druhém místě se umístila Palánová Jaroslava s jablečnými lívanečky a třetí místo obsadila Nováková Ludmila s kefírovou buchtou s čokoládovou polevou. Pekařky tří vítězných receptů dostaly dárkové balíčky, ale ani ostatní soutěžící neodešli s prázdnou. Všem zúčastněným ženám patří dík, vždyť si soutěž připravily, napekly, ochutnaly od ostatních, pobavily se a inspirovaly veřejnost, jak jablka upotřebit. Ani jediný z  23 moučníků nebyl stejný, což bylo obdivuhodné. Ochutnávání bylo doplněno doprovodným programem : pod vedení pekařů z firmy Lapek se pletly vánočky, děti modelovaly z vizovického těsta, malovalo se na kůži Henou. Příchozí si mohli nechat od pracovníků Všeobecné zdravotní pojišťovny změřit tlak, cukr a cholesterol. Soutěž měla kladnou odezvu, a proto již ženy přemýšlejí, co připravit příště.

V sobotu 12.11.2011 ženy uspořádaly zájezd pro rodiče s dětmi do zábavního parku BONGO Brno. Všech 34 zúčastněných prožilo v kryté hale den plný zábavy, pohybu a nejrůznějších her na atrakcích parku. Nezávisle na počasí si děti společně s dospělými aktivně odpočaly. Předškolní a školní děti měly dopravu zdarma.

Na 1.adventní neděli 27.11.2011, při rozsvěcení vánočního stromu, naše členky Machová Marie, Vlčková Irena a Palánová Míla napekly cukroví a s dalšími ženami ho pak roznášely společně s teplým čajem, který věnoval Ubytovací hostinec Datlík. Ve sváteční náladě pak všichni sledovali kulturní program, zazpívali si koledy a obdivovali ohňostroj.

Uplynulý rok byl pro nás neobyčejně úspěšný. Bylo připraveno 15 akcí, což prezentuje plno práce, kterou naše ženy dělají ve volném čase, po práci a bez nároku na odměnu. Naše akce nejsou pro uzavřený okruh osob, ale naopak je nabízíme všem občanům a to vyhlašováním v místním rozhlase, plakátováním a ve zpravodaji. Zaměřujeme se na volnočasové aktivity dětí, žen a celých rodin. Každým rokem se setkáváme se vzrůstající účastí na již tradičně připravovaných zájezdech, dětské diskotéce a na pořádaném dětském odpoledni na hřišti. Nově se nám podařilo uspořádat čarodějnický slet a soutěž v pečení moučníků.. Všem, kdo se aktivně podílejí na naší činnosti i všem příznivcům a sponzorům patří dík. Český svaz žen touto cestou děkuje zastupitelstvu městyse za podporu naší dobrovolné činnosti. Do nového roku pak přejeme všem občanům hodně štěstí, zdraví a pohody.

                                                                                                                Kučírková Eva

 

 
 

Český svaz žen - MěO-Klub žen Havlíčkův Brod

uspořádal pro své členky a jejich rodiny tradiční turistický zájezd - tentokrát do Krušných hor.

Konal se ve dnech 3. - 7-8.2011 a moc se vydařil. Přálo nám počasí,chodily jsme mezi kapkami,všichni byli milí a usměvaví,ubytování i jídlo vynikající  a tak to člověka hned napadají verše ......            

                    Z Vysočiny jsme přijeli,

                         abychom Krušné hory poznali.

                          Na vaší chatě „ LESANCE“

                          život byl jako v bavlnce.
 
                          Kuchaři, hoši šikovní,
                          dobře nás živili těch pět dní, 
                          každé ráno snídaně
                          byla jako na hradě.
 
                          Paní provozní vždy milá byla
                          a jako vítr se kolem nás točila.
                          Číšník také rychlý byl,
                          nikdy se ani trošku nemračil. 
 
                           Na plné talíře budeme dlouho vzpomínat.
                           Vždyť snad není nikdo z nás,
                           kdo by se k Vám nevrátil rád zas.
 
                                               ČSŽ-Klub žen Havlíčkův Brod
 
 

   Ženy z Věže již v letošním roce uspořádaly  a organizačně zajišťovaly  

 

19.3.20011    Dětský karneval v kulturním domě ve Skále

16.4.2011      Setkání seniorů

4.6.2011        Dětský den na místním hřišti

11.6.2011      Vítání občánků v kapli ÚSPD ve Věži

Fotečky ze všech těchto akcí  si prohlédněte ve fotoalbumu - rok 2011  - určitě stojí za to !!!!   

 

 

 

naší  
Na  
                                                                                                                          
 
 

 

 

RECEPT NA DLOUHÝ A SPOKOJENÝ ŽIVOT

zná paní Marie NOVÁKOVÁ z DOLNÍHO MĚSTA 

 

 

5.12.2011 jí bylo úctyhodných 85 let.Je stále plná chuti do života a zúčastňuje se všech akcí a chodí také na každé zastupitelstvo. Povídá, že se jí pak lidi ptají, co je nového, tak aby věděla a mohla jim to říct.