Jdi na obsah Jdi na menu
 


Šijeme panenky pro UNICEFF

5. 10. 2011

 

Projekt „Panenka“ vyhlásila světová organizace UNICEF. Cílem projektu je získat finanční prostředky pro celosvětovou očkovací kampaň, a to za použití symbolu, který znají všechny děti na světě – panenky. Každá panenka představuje skutečné dítě, které bude v rámci očkovací kampaně UNICEF v rozvojových zemích proočkováno proti šesti hlavním smrtelným dětským chorobám. Panenka je vyráběna podle střihu, s přišitou textilní etiketou s logem UNICEF a po zhotovení je svým tvůrcem opatřena rodným listem, na kterém je uvedeno její jméno, země, kterou představuje, výška a také jméno a adresa jejího tvůrce. Panenky by měly být oblečeny, jak je obvyklé v zemích, které představují. A tak jsme se do toho pustily i my.

 

p1060969x.jpg

 
 
Předem se ušilo 15 panenek, abychom je mohly hned oblékat. Děvčata byly na vše připravené. Některé již dovezly háčkované, pletené nebo ušité šatečky, botečky, čepečky nebo kloboučky. Jiné ženy začaly plést, háčkovat nebo šít šaty v ruce. Bylo potřeba udělat vlásky dlouhé, krátké, rozcuchané nebo spletené do copů.  Pod rukama šikovných žen se rodily různé panenky. Každá panenka dostala jméno, které se zapsalo do jejího rodného listu. Při práci jsme hodnotily naši celoroční činnost a přemýšlely o dalších aktivitách.   
Poděkování patří všem ženám, které přiložily ruku k dílu.  

p1060958x.jpg

 
     Každý rok se díky očkování podaří zachránit život více než 4 milionům dětí. Přesto dosud více než 1,5 milionu dětí umírá na nemoci, kterým lze očkováním předejít. Doufáme, že i naše panenky pomohou zachránit život několika dětem.     
 
     Než panenky odvezeme, budou vystaveny v měsíci říjnu v prodejně ekologické drogerie Dedra (v bývalém Oslavanu). V předvánočním čase budou odvezeny na stánek UNICEF, který je umístěn u východu z obchodního domu IKEA v Brně.