Jdi na obsah Jdi na menu
 


POMOC PŘI POVODNÍCH

24. 7. 2013

AKTUÁLNĚ  - POMOC PŘI POVODNÍCH

V návaznosti na rozhodnutí 4. ÚRŽ  otevřelo ústředí ČŠŽ v bance samostatný účet, který je vyčleněn výhradně na pomoc konkrétním členkám ČSŽ postiženým živelnou pohromou, a to pod pracovním názvem „Fond pomoci“.
 
Číslo účelového účtu ČSŽ je: 259815508 / 0300
VS: 2013
 
Zpráva pro příjemce: kvůli identifikaci dárce napište do zprávy pro příjemce alespoň jméno a obec, případně jméno ZO, KRŽ, ORŽ pokud by byl příspěvek posílám „hromadně“ za vaše organizace. Pokud nebude Zpráva pro příjemce vyplněna, budeme příspěvek / dar evidovat jako anonymní.
 
ÚRŽ pro nutnou pomoc členek významně postižených červnovými záplavami vyčlenilo z rozpočtu 100.000 Kč, které už jsou dnešním dnem na účet převedeny. Na tento účet je možné posílat i individuální / drobné finanční příspěvky, které budou samozřejmě samostatně evidovány a použity výhradně na uvedený účel (tedy pomoc konkrétním členkám)  – proto je zřízen oddělený účet, aby byly pohyby na tomto účtu vždy jednoznačně identifikované.
 
Potřeby postižených členek budou  zjišťovat a informace předávat na ústředí vedoucí krajských středisek  z postižených regionů.
 
POZOR: pokud by někdo chtěl přispět větší částkou a potřeboval by potvrzení o daru pro účely svého daňového přiznání / snížení základu daně, napište – samozřejmě potvrzení vystavíme!!
 
Vzhledem k tomu, že tento účet zachováme i do budoucna, jakékoliv  nevyčerpané prostředky na něm zůstanou pro budoucí využití. Zpracováním zásad pro vedení tohoto účtu byla pověřena ekonomická komise.
                                       
Mgr. Jana Chržová, předsedkyně ČSŽ